Uvažujete o kúpe použitej registračnej pokladnice ? Prinášame Vám niekoľko rád, na čo si dať pri jej kúpe pozor !

Ak si plánujete zakúpiť pokladnicu cez bazár alebo prebrať už existujúcu pokladnicu po predošlom prevádzkovateľovi nemusí sa vždy jednať o výhodnú investíciu. Dokonca v mnohých prípadoch sa jedná o horšiu investíciu ako v prípade zakúpenia novej pokladnice ! 

Pokladnice sú jednoúčelový a veľmi špecifický tovar pri ktorom neplatí matematika ako pri bežnej spotrebnej elektronike.

Pokladnice sa narozdiel od bežnej elektroniky skladajú z nasledujúcich súčastí:

  • elektronika pokladnice (displej, klávesnica, tlačiareň, akumulátor atď.)
  • chránené dátové úložisko (nezmazateľne ukľadá údaje podnikateľa a po ukončení prevádzky je nutná jeho archivácia pôvodným majiteľom)

Ak sa teda rozhodnete o kúpu použitej pokladnice musíte si k nej pripočítať cenu “chráneného úložiska” a “cenu práce” pre montáž a naprogramovanie. Výslednú cenu teda následne tvorí:

  • Vami zakúpená použitá pokladnica
  • nové chránené dátové úložisko
  • cena práce potrebnej na sprevádzkovanie pokladnice

Čo ak preberám kompletný pokladničný systém s tlačiarňou a počítačom a nie obyčajnú pokladnicu ? (rozdiel nájdete vysvetlený TU)

  • v tomto prípade je cena systému niekoľkonásobne vyššia ako v prípade pokladnice a sprevádzkovanie takéhoto systému môže byť výhodné

V prípade požiadavky na sprevádzkovanie použitého pokladničného systému nás prosím kontaktujte a po obhliadke systému Vám pripravíme cenovú ponuku.

 

PRÍKLAD výpočtu nákladov potrebných pre sprevádzkovanie použitej pokladnice:

Kúpite si použítú pokladnicu za 100eur s DPH :

  • cena pokladnice 100eur s DPH
  • cena úložiska 150 – 250eur s DPH (podľa typu pokladnice alebo tlačiarne)
  • cena práce 50 – 100eur s DPH (podľa typu pokladnice a zložitosti montáže)

VÝSLEDNÁ CENA: 300 – 450eur s DPH

S toho vyplýva, že cena použitej pokladnice je vo výsledku vyššia alebo rovnaká ako cena novej pokladnice, navyše nie ste krytý žiadnou zárukou na zakúpený celok. Aby sa Vám kúpa použitej pokladnice oplatila, museli by ste ju kúpiť rádovo za maximálne niekoľko desiatok eur prípade dostať zadarmo.

Nami ponúkané použité pokladnice sú už vrátane ceny “chráneného úložiska” a predstavujú výhodnejšiu investíciu ako bazárové pokladnice. Navyše Vám k použitej pokladnici zakúpenej u nás pridáme aj *záruku a vy tak nekupujete “mačku vo vreci” !

*Záruka na použité pokladnice je na funkčnosť a dĺžka záruky je variabilná podľa konkrétneho modelu pokladnice.

*Pri všetkých použitých pokladniciach garantujeme ich funkčnosť