Prenájom eKasa pokladnice alebo kúpa ? Je výhodnejšie si pokladnicu prenajať alebo zakúpiť ? Pracujete sezónne alebo počas celého roka ? Zistite ktorá z možností je pre Vás ta správna !

Prenájom eKasa pokladnice pre Vás môže byť tým pravým riešením ale nie za každých podmienok. Nižšie si vysvetlíme prečo tomu tak je.

Hneď na začiatok by sa dalo povedať, že, ak ste len sezónny predajca, tak sa Vám oplatí skôr si pokladnicu prenajať. Nie je to však až také jednoznačné.

Pri klasickej ORP – online registračnej pokladnici, tvorí cenu prenájmu, cena služby a cena za tovar (chránené dátové úložisko).

Pri VRP – virtuálnej registračnej pokladnici, tvorí cenu prenájmu len cena služby. Čiže ak hladáte najlacnejšie riešenie prenájmu je práve toto tým pravým. Nie každý si ale VRP pokladnicu vie zriadiť a navyše jej spôsob používania nemusí vyhovovať každému (vysvetlenie rozdielu medzi VRP a ORP nájdete TU).

Ak máte teda len jednorázovú akciu, oplatí sa Vám si pokladnicu prenajať nakoľko ušetríte približne 30-50% z ceny novej pokladnice (v zásvislosti od konkrétneho modelu).

Ak sa Vám akcia vrámci obdobia jedného roka zopakuje min. 2-krát, je výhodnejšie si pokladnicu zakúpiť. Dvoj-násobný prenájom pokladnice už totiž prevyšuje vo väcšine prípadov cenu novej pokladnice. V našej ponuke navyše nájdete aj použité pokladnice ktorých cena je výrazne nižšia ako cena novej pokladnice.

Podmienky prenájmu nájdete TU.

 

Stále Vám nie sú jasné rozdiely ? Obráťte sa na nás na niektorý z našich kontaktov a radi Vám poradíme !